سئوياب
Sitemap و سئو سایت

Sitemap و سئو سایت

در این مقاله به اهمیت حضور سایت مپ در سایت ها و تاثیرات آن بر سئو سایت سخن به میان گفته می شود و اینکه اساسا" چرا از سایت مپ ها استفاده می شود ؟

سایت مپ و یا نقشه سایت چیست ؟

sitemap یک فایل xml می باشد که این فایل متشکل از تعداد بیشماری URL می باشد ، که این URL ها در واقع همان آدرس هایی هستند که در سایت از آنها استفاده شده است ، در واقع آرشیوی از URLهای بیشماری که در سایت وجود دارد .قرار گیری این سایت در محلی که برای خزندگان موتور جستجو قابل رویت و بررسی باشد بسیار حائض اهمیت می باشد .

از سایت مپ ها برای چه چیز استفاده می شود ؟

اصولا" از sitemapها برای استفاده خزنده های موتور جستجو استفاده می شود به گونه ای که هیچ قسمتی از سایت نادیده گرفته نشود و تمام محتوی سایت در نظر گرفته شود .

 

ذکر این نکته در این قسمت از سئوحائض اهمیت می باشد که برخی اوقات تعدادی از لینک ها از دید کاربران توسط وب مستران و یا صاحبان سایت ها پنهان می شود و در این بین ممکن است خزنده های موتور جستجو این گونه URL ها را نادیده بگیرند ،بنابراین این آدرس ها از نتایج جستجو حذف می شوند . البته می توان چنین بیان نمود که برخی از آدرس هایی که اهمیت زیادی در دید توسط کاربران ندارندرا توسط پنهان نمود که بدین ترتیب این آدرس ها در XML SiteMap نیز از بین خواهند رفت .

نحوه ایجاد SiteMap چگونه می باشد ؟

در صورتیکه سایت شما با استفاده از وردپرس طراحی شده به راحتی می توان از افزونه Google XML Sitemapاستفاده نمود که برای این مبحث تنها کافی است پس از دانلود این افزونه آن را نصب نمود و پس از آن ، افزونه را فعال نمایید و . پس از ایجاد نقشه سایتتوسط این افزونه جهت کسب اطمینان از وجود این نوع SiteMap تنها کافی است آن را در آدرسی مانند آدرس زیر بیابید :

http://YourURL/Sitemap.XML

و برای کسانی که از سیستم مدیریت محتوی وردپرس استفاده نمی نمایند می توانند از ابزار آنلاین XMLSitemaps استفاده نمایند که اخذ سایت مپ با استفاده از این ابزار بسیار ساده و راحت می باشد .

برخی از مدیران سایت ها معتقد به حضور SIteMap در صفحه به صورت نمایان می باشند و این در حالی است که سئو یاب اعتقادی به این موضوع ندارد .

شنبه بیست و پنجم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
سئو موبایل


غیر فعال سازی Fetch As Google برای برنامه های کاربردی تلفن همراه :

دربرنامه ای رسمی گوگل با اعلام این خبر که در کنسول جستجوی خود ، ویژگی Index نمودن را برای برنامه ها و Application های خود غیر فعال نمود . به تازگی گوگل تصمیم به حذف ویژگی Index نمودن برنامه ها از داخل کنسول خود نموده است .طبق آخرین اطلاعیه گوگل در گوگل + اعلام نمود بدون هیچ گونه جنجال و سر و صدایی، برخی از ویژگی های App ها را از کنسول خود حذف خواهد نمود . به طور کلی Fetch As Google For App غیر فعال گردیده است ، بدین صورت از تکرار غیر قانونی که وجود دارد اجتناب می گردد .

ویژگیFetch As Google برای برنامه های کاربردی تلفن همراه در 22 می 2015 پیاده سازی گردید و دو سال پس از آن یعنی در سال 2017 به حذف گردید .

 

به احتمال زیاد با روندی که گوگل در پیش رو دارد احتمال حذف تمام ابزار های App موبایلاز کنسول Google Search حذف خواهد گردید ، و اما ویژگی ای که به وضوح بر روی آن در برنامه های تلفن همراه توجه بیشتری نموده است AMP ، Responsive  ،PWAs می باشد . و از جمله موارد مهمی که در سئو سایت بسیار حائض اهمیت می باشد در نظر گرفتن موارد فوق می باشد .

گوگلدر ماه می 2016 اعلام نمود که FireBase Indexing را همراه با سایر ابزار هایی که به صورت آزمایشی برای برنامه ها در نظر گرفته بود . وی در ادامه چنین مطرح می نماید که برای جلوگیری از تکراری بودن ابزار Google For Apps برای همیشه خاموش خواهد شد .

ایجاد نمودن محتوی فهرست در طی چندین سال گذشته بسیار ساده تر شده است ، در صورت طراحی برنامه برای موبایل های هوشمند می توانید از index نمودن برنامه FireBase از صفحات اطلاع رسانی گوگل استفاده نمایید .

شنبه بیست و پنجم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
تکنیک ساده و سریع سئو

تکنیک ساده و سریع سئو

در ذیل به برخی موارد اشاره خواهد شد که با در نظر گرفتن زمان بسیار اندک و تلاش کوتاه ، می تواند در سئو سایت تاثیر بسزایی داشته باشد ، در واقع حداکثر نتیجه با حداقل تلاش به دست آورده می شود  :

تمام افراد در جای جای هستی تمایل به انجام عملیات سئو یا بهینه سازی سایتو پس از آن دسترسی به بیشترین حجم ترافیکی می باشند در این قسمت به بررسی مواردی پرداخته می شود که می توان به آسانی حجم ترافیکی بسیار زیادی را در انجام کارهای ساده به دست آورد به گونه ای که نه جادویی در آن به کار رفته ونه چیز دیگری ، تنها موارد بسیار ساده ای می باشد که با در نظر گرفتن آن می توان به نتایج مطلوبی در سئو سایت رسید .

 

 

  1. تغییر ساختار URL ها :

URLها می بایست به صورت مطلوب باشد ، در صورتیکه یک سری سلسله مراتب منطقی درسایت وجود داشته باشد سبب می گردد تا موتور جستجو به گونه ای سایت را مشاهده نماید که سایت شامل همان موارد می باشد . موضوع اصلی در سایت ها در صفحه اصلی و یا HomePage قرار دارد و صفحه اصلی نیز شامل تمام صفحات سطح دوم نیز می باشد و صفحات سطح دوم نیز شامل صفحات سطح سوم می باشد.

همانند سال های گذشته ، در صورتیکه از مدیریت های محتوی همچون جوملا ، وردپرسو … استفاده نمی نمایید می بایست پوشه هایی در سرور به منظور سامان دهی بهاین واقعیت در نظر گرفته شود و این در حالی است که با سیستم مدیریت محتوی ای چون وردپرسمی توان این عملیات را به سادگی با استفاده از سیستم Categorical این عملیات صورت می پذیرد و پس از آن نیز می بایست سیستم PermaLink ها استفاده گردد و پس از آن نیز Htaccess تمام URL ها را بازنویسی می نماید . در صورتیکه امکان تعریف سطح دوم برای صفحات وجود ندارد از مبحث وبلاگ ها می توان استفاده نمود . در واقع این راهی است که موتور جستجو می تواند صفحات مهم را از صفحات غیر مهم تشخیص دهد .

2. کاهش صفحات کم کیفیت و کم ترافیک :

موتورهای جستجو پس از بررسی صفحات سایت تعداد محدودی از آنها را در بررسی مجدد خالی می نمایند تا صفحات جدید را جایگزین صفحات قبلی نمایند بنابراین خزندهها مدام از محتوی ارزشمند سایت بررسی های لازم را انجام می دهند . بنابراین از صفحات با کیفیت اندک و یا ترافیک اندک کاهش داده شود .

مواردی که می بایست در صفحات در نظر گرفته شود شامل :

A) حذف صفحاتی که دیگر در لیست کسب و کار فعلی قرار ندارد و در گذشته وجود داشته است .

B) صفحاتی که می توانند در یکدیگر ادغام شوند می بایست با هم ترکیب شده و در نهایت تحت قالب یک صفحه ظاهر شوند .

C)صفحاتی که همه دارای یک محتوی می باشند به عنوان مثال در مبحث بوتیک ( بوتیک در تهران ، بوتیک در شیراز ،بوتیک در اصفهان و … ) تمام صفحات در یک راستا و یک محتوی را با اندکی تغییر دارند ، که می بایست تمام آنها تحت یک مطلب ادغام شوند .

D) حذف پست های زائد  ،به گونه ای که می بایست تمام پست های زائد حذف گردد ، که این مورد در سئو سایت بسیار تاثیر گذار می باشد .

E) محتویاتی کمتر از 500 کلمه می بایست حذف گردد ، حداقل تعداد کاراکترهای موجود در یک صفحه می بایست 750 کاراکتر باشد تا در سئو بسیار مفید واقع گردد .

يکشنبه نوزدهم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
سئو توییتر

سئو توییتر

در اینجا تکنیک هایی وجود دارد که به شما در بازسازی شهرت کمک شایانی می رساند که تمام این موارد در سئو توییتر مطرح می گردد که همین مبحث تاثیرات مهمی را در سئو سایت و یا بهینه سازی سایت خواهد داشت  .

ثبت اعتبار شخصی در سطح اینترنت یک قدم بسیار مهم به حساب می آید که انجام این عمل به راحتی با بهینه سازیحساب توییتر امکان پذیر می باشد .در این قسمت راهنمایی هایی از Chris Silver Smith وجود دارد که در رتبه بندی پروفایل توییتر مطالب بسیاری را مطرح می نماید .

توییتریکی ار مهم ترین دارایی های Slam-Dunk می باشد ، که هدف وی کاهش محتوی منفی در نتایج جستجو می باشد ، داشتن یک حساب کاربری قوی در توییتر یک منبعاصلی محتوی سایت سبب می شود

 

که همین مسئله سبب کاهش فشار در Bing و Google می گردد . لازم به ذکر است که برخی شرکت ها و یا سازمان ها عملیات بسیار ضعیفی را برای بهینه سازی پروفایل خود انجام می دهند .

در صورتیکه نام افراد و یا کسب و کار آنها را در موتور های جستجو Googleو یا Bing جستجو می نماییم در صورتیکه بهینه سازی پروفایل توییتر آن به درستی انجام شده باشد لینک توییتر مجموعه نیز در زیر لینک سایت وی قرار می گیرد .

عوامل مهم در بهینه سازی توییتر که در سئو سایت نیز تاثیر گذار می باشد عبارتند از :

  1. دو عامل مهم در بهینه سازی توییتر عبارتند از نام کاربری UserName .
  2. و عمل مهم دیگر که در سئو نیز تاثیر بسزایی دارد عبارتند از دسته شما .

اینها در واقع مواردی است که چندین و چند بار در صفحات مختلف دیده می شود .

درواقع از دسته ای می بایست استفاده گردد که کاربران برای جستجو و ارجاع به شما از آن استفاده می نمایند ، در مورد نام نیز این مورد بسیار مهم می باشدکه در نام به هیچ وجه از فضای اضافی استفاده نگردد ، هر گونه فضای خالی درنام به هیچ وجه مناسب نمی باشد به عنوان مثال بهترین نام برای نام کاربری Chrissmith می باشد .

A) هر چه نام انتخابی توسط شما با نتایج حاصل از جستجو شباهت بیشتری داشته باشد در نتیجه آن نام بسیار مناسب بوده و در سئوتوییتر بسیار مناسب می باشد . پیش از انتخاب هر نام آن را جستجو کنید در صورتیکه به سایت های با محتوی شما متصل گردید بنابراین آن نام مطلوب می باشد .

B) نام انتخابی از 15 کاراکتر نباید طولانی باشد .

C) هیچ گاه به جای Space از _ استفاده ننمایید ، این مورد در نامگذاری به هیچ وجه مطلوب نمی باشد .

يکشنبه نوزدهم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
مراحل سئو سایت


در ادامه به مواردی پرداخته می شود که در واقع چک لیستی از مراحل سئو سایت می باشد که با رعایت آنها و در نظر گرفتن آن می توان به راحتی در سئو سایت پیشرفت شایانی داشت .

هدفاصلی در بهینه سازی موتور جستجو تنها جستجو سایت و صفحات توسط عنکبوت های موتورجستجو نیست بلکه هدف اصلی آن در نظر گرفتن یک رتبه خاص برای لینک موردنظر سایت می باشد به گونه ای که لینک سایت در نتایج برتر موتور جستجو دیدهشود ، در سئو سایت در نظر گرفتن این جمله بسیار مهم می باشد که سئو فرآیندی نیست که در طی یک مرحله رخ دهد بلکه سئو نیازمند تعمیر ، تکرار، تست و نظارت دارد و در واقع می بایست به صوزت پیوسته در روی سایت ها عملیات بهنیه سازی صورت پذیرد .

در ادامه در طی چهار مرحله عملیات بهینه سازی موتورهای جستجو شرح داده شده است :

1) تجزیه و تحلیل کسب و کار بازار هدف :

دراین قسمت می بایست تمام زوایای مختلف سایت ، متا مجموعه ها و میزان نمایش کدها نسبت به متون موجود در سایت و … تجزیه و تحلیل گردد .

درتحلیل رقابتی میزان کلمات کلیدی محتوی و نیز میزان رتبه ای که هر کدام از سایت های رقبا دارند ، که برای تحلیل رقابتی نیازمند انتخاب 5 سایت اول از نتایج موتور جستجو می  باشیم ، که برای این مبحث می توان از ابزار های موجود مانند Semrush استفاده نمود .

جهت انتخاب کلمات کلیدی می بایست لیستی از کلماتی که توسط مشتریان در حیطه فعالیت مورد نظر جستجو می گردد در نظر گرفته شود .

2) تحقیق و توسعه کلمات کلیدی :

دراین مرحله می بایست لیستی از کلمات کلیدی را که رقبا در آنها به خوبی دیدهشده اند ، انتخاب نمایید . در صورتیکه کاربران به اشتباه به جای استفاده از نحوه صحیح کلمه کلیدی از نحوه غلط آن ( چه املایی و یا چه نگارشی ) استفاده نمایند، جهت تقویت سئو سایت،در سایت مورد نظر نیز می بایست از آن کلمه اشتباه استفاده گردد و این نکتهنیز بسیار حائض اهمیت می باشد که گوگل در صدد اصلاح اشتباهات جستجو شده میباشد .

جهت مشاهده میزان پیشرفت سئو سایتیک فایل اکسل از ابتدا ایجاد کرده و پس از آن در هر بازه زمانی 3 الی 4 هفته یکبار میزان رتبه سایت و ترافیک سایت مورد بررسی قرار گیرد . در این مرحله امکان افزایش میزان بازدید کننده در طول یک روز از 10 بازدید کننده به 20 بازدید کننده وجود دارد ، که در این صورت می توان عملیاتی از جمله ایجاد نمودن صفحاتی جهت تقویت سئو ایجاد نمود .

3) افزایش محتوی و بهینه سازی محتوی :

کلماتکلیدی که اهمیت فوق العاده زیادی در حیطه کسب و کار دارد می بایست ایجاد گردد و محتوی متناسب با آنها نیز در این صفحات افزوده گردد . جهت افزایش میزان کلیک توسط بازدید کننده از Meta Tag&Meta Description استفاده میشود ولی گوگل جهت رتبه بندی سایت های خود از این مبحث استفاده نمی نماید .

عبارتها و کلمات کلیدی که سبب افزایش بازدید کننده می گردد می بایست در یک صفحهخاص دیده شود ، 1 تا 3 کلمه کلیدی در یک صفحه می بایست قرار گیرد که در نهایت این کلمات کلیدی سبب افزایش میزان بازدید کننده و جذب بازدید کننده می گردد .

يکشنبه نوزدهم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
محافظت از برند در سئو سایت


هرمجموعه ی حقوقی و یا حقیقی که نسبت به فعالیت خود در سطح اینترنت و بازاریابی اینترنتی فعالیت می نماید می بایست نسبت به رعایت نکاتی در حیطه برند خود اقدام نمایند تا مورد سوء استفاده احتمالی و یا موارد دیگری قرار نگیرند .

درادامه سایت هایی وجود دارند که ایجاد پروفایل و ثبت در آنها کمک شایانی دراین زمینه خواهد نمود که در ذیل به بررسی آنها پرداخته می شود :

در مبحث سئو سایتمی بایست هر مجموعه می بایست چهره مثبتی از حیطه فعالیت و برند خود در سطحاینترنت مطرح نماید که در ذیل برن پترسون از ایده های خود برای این مبحث مطرح می نماید .

ذکراین نکته در این قسمت بسیار حائض اهمیت می باشد که جستجوی نام تجاری در شهرت یک مجموعه بسیار تاثیر گذار خواهد بود حتی در صورتیکه در نتایج جستجو به سایت کارفرما متصل نگردد .

در ذیل به بررسی خسارت هایی پرداخته می شود که در صورت عدم فعالیت بر روی نام تجاری ، به وب سایت و سئو سایت آسیب جدی وارد خواهد نمود .

1) برخی وب سایت ها وجود دارند که می توانند نسبت به ثبت رتبه پایین در برند مورد نظر اقدام نمایند .

2) رقبا در حیطه کاری مورد نظر محتوی نامطلوب در وب سایت را جستجو کرده و مشاهده می نمایند .

و ….

بهگفته بنجامبن فرانکلین : " یک اونس پیشگیری خیلی ارزشمند تر از یک پوند درمان می باشد ."  بنابراین پیشگیری جهت جلوگیری از بروز مشکلاتی که پیش ازاین مطرح گردید بهتر از واکنش پس از وقوع یک واقعیت تلخ می باشد .در صورتیکه در کنار دامنه مورد نظر کارفرما ویژگی هایی ایجاد گردد امکان وجود صفحات منفی در صفحه اول به طور کامل حذف می گردد.

پیش از پرداختن به تاکتیک های سئوهر کارفرما می بایست نسبت به ایجاد صفحاتی که می تواند برای مشتریان آن حرفه بسیار جذاب و تاثیر گذار باشد اقدام نمود ، در واقع هدف اصلی و مهمترین هدف در زمینهسئوبرای هر سایت ایجاد صفحاتی با نام تجاری در URL و عنوان و … می باشد و پس از آن نیز می بایست محتوی جدیدی ایجاد نمود که بتوان رتبه خوبی در سئو ایجاد نمود .

در ذیل به بررسی مواردی پرداخته می شود که در زمینه ایجاد محتوی رتبه مطلوبی را برای نام تجاری ایجاد نماید :

1)  Crunchbase :

ایجادیک پروفایل در این سایت بسیار ساده میباشد در این سایت می توان پروفایل رابا اطلاعات مفید و کامل و یا با اطلاعات ناقص ثبت نمود که البته ایجاد نمودن پروفایل با اطلاعات کامل بسیار موفق تر خواهد بود .

2) Reddit :

از این سایت نیز برای کسب اعتبار بسیار می توان بهرهمند شد .

3) IdeaMensch و

يکشنبه نوزدهم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
روند صعودی سئو در سال 2018

با استفاده از سئو سایت،امکان مشاهده یک صفحه وب و یا یک وب سایت به وجود خواهد آمد . در صورتیکه در نتایج جستجو امکان جستجو وجود نداشته باشد ، موتورهای جستجو نتایج طبیعیرا نشان می دهند .می توان چنین بیان نمود که سئو برخی تکنیک هایی است که با به روز رسانی های گوگل مورد تغییر و بررسی مجدد واقع می گردد . با استفاده از جستجو در زمینه سئومی توان از تغییرات در الگوریتم گوگل مطلع گردید و پس از آن در زمینه بازاریابی به موفقیت زیادی دست یافت . برخی از مجموعه ها در زمینه سئو سایت 2018 برخی بررسی ها را انجام داده اند و پس از بررسی به این نکته دست یافتند که سئودر سال 2018 بر روی کلمات کلیدی و اهمیت این موضوع تاکید خواهد کرد . اکنون گوگل تغییرات بسیار زیادی را در الگوریتم خود ایجاد نموده است

 

و تمام صاحبان سایت ها و وبمستران با استفاده از بروز رسانی هایی که متناسب با الگوریتم های سال 2018 به وجود آمده امکان مشاهده سایت خود را در نتایج موتور جستجو گوگل فراهم آورند . جستجوگرها در استراتژی خود فقط از کلمات کلیدی بهره نمی برند و به موارد بسیار دیگری نیز نظاره می نمایند ، در صورتیکه متناسب با تغییرات الگوریتم گوگل ، تغییرات در سایت ها اعمال نگرددامکان بازگشت سایت در نتایج انتهایی گوگل وجود خواهد داشت .

درطی چند سال گذشته سایت هایی که سرعت لود آنها با سرعت بررسی موتور جستجو تطابق نداشت ، به شدت دچار افت رتبه می شدند . در سال 2017 تغییری که در الگوریتم گوگل مشاهده گردید ، جستجو از طریق تلفن همراه بود به گونه ای که جستجو از طریق این دستگاه بیشتر از سایر دستگاه های همراه بوده است و در ادامه عملیات جدیدی که گوگل در حال انجام آن می باشد بر روی کاربران Desktop تاثیر فراوانی خواهد گذاشت .

گوگل به تازگی نسبت به استخدام طراح گرافیک اقدام نموده است که سال 2018 بهترین ها را ارائه خواهد داد .

بیشترین روندی که جستجوگر ها در سال 2018 از آن صحبت به میان می آورند عبارتند از :

1) صفحات سریع موبایل ( AMP) :

گوگلصفحات تلفن همراه را بررسی می نماید و در واقع گوگل از روالی استفاده می نماید که جهت بارگذاری صفحات در تلفن همراه مسیر ساده و آسان و با سرعت بارگذاری مطلوبی وجود داشته باشد . یکی از عوامل رتبه بندی AMP میباشد که گوگل از آن جهت رتبه بندی استفاده می نماید که پس از آن منجر به دیده شدن بیشتر و بهتر صفحات وب در موتور جستجو می گردد . در واقع این سیستم به فایلهای HTML مربوط می باشد که در این حالت شما می توانید بیش از 4 بار بارگذاری نمایید .

طبقبررسی های انجام شده یک کاربر پس از انتخاب یک صفحه خاص می تواند آن صفحه را ترک نماید در حالی که لود آن می تواند 30 ثانیه طول بکشد . هر چه صفحات سریع تر بارگذاری شوند می توانند کابران بیشتری را در صفحات خود نگه دارند .بنابراین صفحات تلفن همراه راهی برای افزایش مشتریان یک مجموعه می باشد کهاز طریق صفحات با سرعت لود بالا مورد توجه قرار می گیرد بنابراین می بایستبه مبحث AMP توجه ویژه ای نمود . گوگل نیز به نسخه وب سایت موجود در تلفن همراه نیز توجه ویژه ای نموده است به گونه ای که قدم مهم در این روزها توجهبه نسخه تلفن همراه می باشد .

2) محتوی با کیفیت .

موارد مطرح شده مهم ترین موارد سال 2018 می باشد .

يکشنبه نوزدهم 6 1396
(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
ازتاریخ 1396/06/15 تا تاریخ 1396/06/21 ازتاریخ 1396/06/8 تا تاریخ 1396/06/14
موضوعات
بدون موضوع (7)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 50
تعداد نوشته ها : 7
تعداد نظرات : 0
X